logo dlaStudenta.pltopInformator miejski
Wybierz miasto

Jesteś tutaj:
 
Logo

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie
O firmie

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli (GWSP) w Chorzowie powstała w 1999 roku. Decyzją z dnia 5 marca 1999 roku Minister Edukacji Narodowej udzielił GWSP z siedzibą w Chorzowie zezwolenia na prowadzenie studiów wyższych. Do rejestru szkół wyższych Ministerstwa Edukacji Narodowej GWSP została wpisana pod numerem 25. Założycielem GWSP jest Fundacja Edukacji Przedsiębiorczej.

GWSP posiada długoletnią tradycję edukacyjną u podstaw której znajduje się kultura Górnego Śląska oraz składające się na nią tradycje przemysłowe i przedsiębiorcze. Ważnym składnikiem tej kultury jest tradycja samorządności i samoorganizacji społecznej. Współcześnie, genezy GWSP należy szukać w procesach restrukturyzacji gospodarki regionu oraz ustanowieniu samorządów terytorialnych. GWSP powstała w pewnej mierze jako odpowiedź na wyzwania, przed którymi na przełomie wieków zostały postawione przedsiębiorstwa i społeczności lokalne Górnego Śląska.

Rozwój przedsiębiorczości i przedsiębiorcze samorządzenie mają prowadzić do powstania nowych firm i miejsc pracy. Wymagają kształtowania jakościowo nowej generacji kapitału ludzkiego. Górny Śląsk potrzebuje rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości i równocześnie współzarządzania rozwojem lokalnym i regionalnym.

Uczelnia zlokalizowana jest w atrakcyjnym ze względu na dojazd punkcie miasta Chorzowa w sąsiedztwie innych uczelni. Umiejscowienie uczelni tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej sprawia, że dojazd do niej  z dowolnego zakątka województwa śląskiego jest prosty oraz szybki. GWSP oddalona jest od centrum Katowic o zaledwie 7 minut jazdy  samochodem. Do uczelni można także dotrzeć z łatwością  za pomocą środków komunikacji miejskiej (tramwaje oraz autobusy) oraz za pośrednictwem kolei (dworzec PKP Chorzów-Batory).

Kampus uczelni składa się z budynków oddalonych od siebie zaledwie o kilkadziesiąt metrów, co zdecydowanie odróżnia GWSP od innych uczelni na Śląsku i ułatwia poruszanie się studentów między kolejnymi zajęciami. Budynki wyposażone są w najnowocześniejsze pomoce naukowe i dydaktyczne w tym m.in. nowoczesne sale komputerowe na potrzeby projektowania graficznego.

GWSP powstała pod skrzydłami i patronatem programowym i kadrowym Uniwersytetu Ekonomicznego (dawniej Akademii Ekonomicznej) w Katowicach. Patronat Uniwersytetu został potwierdzony porozumieniem zawartym w grudniu 1999 roku. Na mocy tego porozumienia katowicka Alma Mater zapewnia akredytację programów i wysoką jakość kształcenia oraz gwarantuje absolwentom GWSP kontynuację studiów magisterskich. GWSP z siedzibą w Chorzowie od początku swojej działalności cieszy się poparciem i swego rodzaju mecenatem ze strony władz samorządowych miasta Chorzowa.

 


Informator miejski w mieście:

 
 

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama